Zupa krem

Zupa krem Zupa krem to typowe danie francuskie. Kuchnia francuska jest bardzo charakterystyczna ponieważ dania nie są tutaj tłuste tylko chude i zdrowe. Nic wiec dziwnego że we Francji obowiązuje dieta śródziemnomorska czyli bardzo zdrowa i bogata w witaminy. Zupa krem jest bardzo szybka i prosta w przygotowaniu polega na tym ze kilka warzyw miksuje się do uzyskania jednolitej konsystencji, zupy takiej nie gotuje się tylko chłodzi zupełnie tak jak polska zupę śledziową. Zupa krem ma pewna cechę charakterystyczną czyli jest gęsta jak budyń i nie ma żadnych dodatkowo w postaci makaronu czy ziemniaków. We racji do zupy takiej obowiązują zupełnie inne dodatki i to w mniejszej ilości najczęściej jest to groszek ptysiowy czyli rodzaj krchych kuleczek które wrzuca się do miseczki lub inne ciasto francuskie. Zupa ta pomimo tego że nie posiada dużej ilości dodatków to jednak jest bardzo syta i smaczna. Jak wspomniałam wcześniej zupę taką przygotowuje się z warzyw jednak może być także wykonana na bazie ryb czy tez innych zwierząt morskich.

Tagi: , , ,

Mikser

Mikser Tak jak sama nazwa wskazuje mikser miksuje przeróżne rzeczy. Najczęściej mikser jest wykorzystywany w kuchni podczas robienia różnego typu ciast i tym podobnych wyrobów. Bardzo często jest również wykorzystywany podczas rozpoczynania procesu ubijania jajek. Jest to wielka wygoda, ponieważ znacznie przyspiesza proces ubijania czy miksowanie obojętnie, jakiej masy potrzebnej do sporządzenia ciasta czy jakiegokolwiek innego wyrobu. Mikser jest bardzo użyteczny, ponieważ można go bardzo szybko umyć i wykorzystać do kolejnej czynności. Mikser działa na zasadzie obrotowej, a jest to możliwe dzięki wykorzystaniu we wnętrzu miksera silnika wirnikowego, który zapewnia obroty naszym trzepaczkom. Mikser to zazwyczaj niewielkie urządzeni osiągające maksymalnie kilka kilogramów. Bardzo często miksery są produkowane w połączeniu od razu z miską, a raczej pojemnikiem ułożonym pod nimi samymi w celu ułatwienia procesu miksowania, bo nie musimy już trzymać danego miksera w rękach, co jeszcze bardziej ułatwia sprawę.

Tagi: , ,

Lodówka

Lodówka Lodówka zawsze się przyda i nikt temu raczej nie powinien zaprzeczać. Młoda para wprowadzając się do nowego domu zostaje postawiona przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ musi urządzić i wykończyć ich przyszłe mieszkanie, czasami zdarza się tak, że to mieszkanie wykańcza domowników, ale to oczywiście żart. Wielkim ułatwieniem dla młodej pary jest to, jak dostają prezenty na ślubie, które będą składać się na wyposażenie domu, a znaczy to nic innego, jak to, że przedmioty i urządzenia otrzymane na ślubie mogą okazać się nieocenioną pomocą dla młodej pary. W tym podpunkcie będziemy mówili o lodówce, która jest jednym z podstawowych urządzeń wchodzących w skład wyposażenia kuchni. Dzięki lodówce możemy przechowywać nasz pokarm wewnątrz niej przez kilka dni, zbyt długie przetrzymywanie może okazać się zabójstwem dla danego pokarmu, ponieważ jak każda rzecz organiczna pokarm też ma swój termin użyteczności, a jak on się skończy to wtedy najlepiej jest takie jedzenie po prostu wyrzucić do śmieci.

Tagi: , ,