Zupa kapuśniak

Zupa kapuśniak Kapuśniak jest to typowa zupa na wywarze. Kapuśniak skład się przede wszystkim z kapusty i ona jest tutaj głównym składnikiem. Kapustę przed przygotowaniem kapuśniaku należy dobrze namoczyć ponieważ jest to kapusta kiszona co za tym idzie posiada duże ilości kwasów i jest bardzo słona dopiero w kontakcie z kapusta oczyszczona zastoje z soli . po namoczeniu następnym krokiem jest tutaj rozdrobnienie kapusty na mniejsze kawałki. Kapustę wrzuca się do zupy kiedy mamy już sprawdzony wywar z mięsa. Do zupy tego typu najlepiej stasować żeberka lub mięso wędzone ponieważ wtedy zupa nabiera większych walorów smakowych oraz zapachowych. Zupę taką na koniec zagęszcza się za pomocą zasmażki czyli maki wymieszanej z tłuszczem. Dzięki zasmażce zupa zyskuje odpowiedni kolor oraz smak. Oprócz zasmażki do zagęszczenia warto także użyć ziemniaków ponieważ musi być to zupa syta. Kapuśniak jest bardzo zdrowa zupą ponieważ nie zawiera tłustego mięsa tylko zasmażka ejst na bazie tłuszczu poza tym są w niej warzywa i przyprawy

Tagi: , ,

Zegarek

Zegarek Zegarek jako prezent od chrzestnej, ponieważ w przeciwieństwie do chrzestnego, którego rolą jest zakupienie roweru bądź skutera, chrzestna powinna zakupić swojemu chrześniakowi na komunie zegarek. Zegarek to oczywiście bardzo użyteczny przedmiot, ponieważ dzięki niemu możemy kontrolować wykonywanie swoich czynności w czasie, a to bardzo duże udogodnienie dla człowieka, a poza tym człowiek, który posiada zegarek nie ma prawa się spóźniać, ponieważ wtedy nie ma za bardzo wymówki jak to miałoby się stać. Zegarek jest to przedmiot noszony przez człowieka na jego lewym nadgarstku. Zegarek oczywiście zależnie od tego ile kosztował i jakiej marki jest będzie prezentował oczywiście odpowiednią klasę. To nie tylko o to chodzi, ponieważ wszystkie te tanie zegarki są bardzo niedokładne i poza tym wystarczy im mały wstrząs i bardzo szybko się niszczą i można je wtedy wyrzucić, ponieważ nie opłaca się tego w ogóle naprawiać. Jednak mając porządny zegarek nie musimy tak na niego uważać, a nawet będziemy mogli go zamoczyć.

Tagi: , ,

Ryba

Ryba Potrawy z ryb po pierogach są najbardziej popularnym daniem wigilijnym. Główną rybą na naszych stołach jest karp królewski. Karp przyrządzany jest w galarecie oraz smażony w dzwonkach. Poza karpiem na stole muszą być śledzie. Ze śledzi robi się wiele potraw. Śledź w oleju, płaty śledziowe w occie, rolmopsy, różnego rodzaju sałatki takie jak śledź w pierzynie, śledź po turecku. Najlepszymi rybami na święta są te, które mają mało ości. Każdy kupuje je według swoich potrzeb, smaku oraz ilości. Najlepszymi i najbardziej kupowanymi rybami przez moją rodzinę są: dorsz, mintaj, łosoś norweski i pstrąg. Kupuję rybę w płatach i w niewielkich ilościach w kostce. Ale ryba w kostce nie jest tak dobra jak kiedyś. Oprócz ryby do smażenia kupuję również rybę wędzoną taką jak: halibut, maślana i makrela. Moja rodzina uwielbia ryby w różnych postaciach i mogłaby je jeść bardzo często. Lecz niestety koszt tych produktów nie pozwala na kupowanie w takich ilościach jakie byśmy chcieli. Wigilia jest tym dniem, że rodzina twierdzi „nareszcie pojemy sobie ryb”.

Tagi: , ,

Mikser

Mikser Tak jak sama nazwa wskazuje mikser miksuje przeróżne rzeczy. Najczęściej mikser jest wykorzystywany w kuchni podczas robienia różnego typu ciast i tym podobnych wyrobów. Bardzo często jest również wykorzystywany podczas rozpoczynania procesu ubijania jajek. Jest to wielka wygoda, ponieważ znacznie przyspiesza proces ubijania czy miksowanie obojętnie, jakiej masy potrzebnej do sporządzenia ciasta czy jakiegokolwiek innego wyrobu. Mikser jest bardzo użyteczny, ponieważ można go bardzo szybko umyć i wykorzystać do kolejnej czynności. Mikser działa na zasadzie obrotowej, a jest to możliwe dzięki wykorzystaniu we wnętrzu miksera silnika wirnikowego, który zapewnia obroty naszym trzepaczkom. Mikser to zazwyczaj niewielkie urządzeni osiągające maksymalnie kilka kilogramów. Bardzo często miksery są produkowane w połączeniu od razu z miską, a raczej pojemnikiem ułożonym pod nimi samymi w celu ułatwienia procesu miksowania, bo nie musimy już trzymać danego miksera w rękach, co jeszcze bardziej ułatwia sprawę.

Tagi: , ,